TÜPGAZ NEDİR ?


LPG (liquified petroleum gas – sıvılaştırılmış petrol gazı) propan ve bütan gazlarının yanı sıra kokulandırma amacıyla düşük miktarda etil merkaptan veya benzeri kükürtlü bileşikler içeren; renksiz ve toksik özelliği olmayan bir maddedir. Çevre dostu olan bu enerji kaynağı, evsel, ticari ve endüstriyel yakıt olarak kullanıma sunulmaktadır.Diğer enerji kaynaklarından farklı olarak; taşınabilir olması amacıyla “TS 55 EN 1442” ve “TS 5306” standartlarına uygun olarak 2kg, 12kg, 24kg ve 45kg çelik tüpler halinde satılmaktadır.


TOPTAN AKARYAKIT


Sedef Akaryakıt olarak Ülkemizin 12 farklı noktalarında işletmekte olduğumuz akaryakıt istasyonları sayesinde adres teslimi akaryakıt ikmali yapılmaktadır. Ürünlerimiz başta Sedef akaryakıt güvencesi olmakla beraber müşterilerimize Türkiye Petrolleri güvencesini de sunmaktayız. Toptan akaryakıt siparişinde bulunmak için size en yakın istasyonumuzu ya da web sitemizdeki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz. Akaryakıt ikmalinde kullandığımız araçlar hepsi ADR’li ve EPDK tarafından lisanslıdır.


SEDEF AKARYAKIT HAKKINDA


2008 yılında​ Sedef akaryakıt Ürünleri sanayi ve ticaret limited şirketi ünvanı altında Adıyaman Merkezli olarak kurulun şirketimiz ilk akaryakıt ve Lpg istasyonunu Ankara Polatlıda açmıştır. Kurulmuş olduğu günden itibaren sektöründe hep en iyi olmayı hedefleyen şirketimiz satışlarını ve şube ağını her geçen gün arttırmaya devam etmiştir. Başta Ankara, İzmir ve Gaziantep olmak üzere farklı illerde toplamda 14 şubemiz ile sektörde her geçen gün daha da büyümekteyiz.​ ​LPG bayiliklerinin tamamında Güvenal Gaz markasını tercih eden şirketimiz akaryakıt bayiliklerini ise ağırlıklı olarak milli sermayemiz ve milli gururumuz olan Türkiye Petrollerinden yana kullanmaktadır. Gelecek planlarımız arasında ilk aşama da 25 istasyonu, 400 çalışanı ile sektörün toptan ve perakende satış lideri olmaktır. ​Toplam 200 çalışanımız 14 şubemiz ve müşterilerimiz ile büyük bir aile olmanın gururunu yaşamaktayız.​


TÜPGAZ ÖZELLİKLERİ


Güvenal gaz'da 12 kg'lık ev tüpü ile beraber 2 kg'lık piknik ve 24 kg'lık ticari tüpler bulunmaktadır. Ayrıca, 45 kg'lık sanayi tüplerimiz yaygın olarak kullanılan yaklaşık % 70 bütan ile % 30 propan içeren çeşitlerinin yanında , kırmızı renk boya ile işaretlenmiş olan % 100 propan içeren ürün ile ayrı grupta kullanıma sunulmuştur.Güvenal gaz tüplerinde, mühür kapak ve shrink'li kapak bir standarttır. Bu kapak, tüpünüzün Güvenal gaz tesislerinde doldurulduğunu gösteren güvence mühürüdür. Güvenal gaz tüplerini emniyet ve tam doluluk garantisi içinde ilk siz açarsınız.